ISO 9001:2008 KYS

ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi standardı işletmelerin sunduğu ürün ya da hizmetin kendisi için hazırlanmış bir standart olmayıp işletmenin müşteriye belirli kriterlere uygun bir şekilde hizmet ya da ürün verebilmesi için gerekli yönetim adımlarını ve asgari koşulları tanımlar ve işletmenin yönetim sistemi ile ilgilidir.

ISO 9001 belgesine sahip olan bir firma müşterileri, tedarikçileri, çalışanları ve diğer taraflar ile sorun yaşamamak ve çalışmalarını belirli bir sistem dahilinde yürütebilmek için gerekli çalışmaları yapar ve herhangi bir sorun yaşandığında bir daha olmamasını sağlamak için gerekli faaliyetleri gerçekleştirir. ISO 9001 belgesi işletmelerin genel olarak bu çalışmalarını ISO (Uluslararası Standardizasyon Örgütü) nun yayınlamış olduğu en fazla uygulama alanı olan ISO 9001:2008 standardına uygun olarak değerlendirilerek verilen bir belgedir. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesi her sektörden her ölçekteki firmaya ISO 9001:2008 standardını uygulaması şartı ile verilebilir. İntegra96’da ISO 9001:2008 üçüncü taraf denetimlerini gerçekleştiren ve bu belgeyi vermeye yetkili sektöründe öncü tarafsız bir belgelendirme kuruluşudur.

Belgelendirme Sürecimiz için tıklayınız.

Belgelendirme Süreci yukarıdaki İş Akış Şemasında özetlenmiştir.Belgelendirme, Denetim ve diğer konularda detay bilgi için lütfen itibata geçiniz…